O Akcji

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Gratulujemy 15 zwycięskim szkołom oraz 500 wyróżnionym przez Jury klasom. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom zaangażowanym w realizację zadań konkursowych oraz przede wszystkim w promowanie idei akcji – rozbudzanie miłości do czytania wśród najmłodszych. Pełna lista laureatów znajduje się pod linkiem Lista Zwycięzców.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Przykład takich działań to konkurs „Piórko”, który jest nie tylko szansą dla debiutujących pisarzy i ilustratorów na wydanie swojej pierwszej książki, ale także, dzięki zasięgowi sieci Biedronka i przystępnej cenie zwycięskich publikacji, umożliwia tysiącom rodzin nabycie wartościowych i pięknie wydanych książek.
Gang słodziaków
Czerwona strzałka w dół
Książka przygody gangu słodziaków
Tym razem, z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłaszamy konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania.
Czerwona strzałka w dół
Do wszystkich szkół podstawowych w Polsce (wg Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN, stan na 31.08.2018) wysłaliśmy bezpłatne zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do codziennego czytania.
Nauczyciele klas I-III, po rejestracji na tej stronie, mogą pobrać scenariusze lekcji, stworzone przez doświadczonych metodyków i praktyków edukacji wczesnoszkolnej. Zawierają one pomysły na urozmaicenie zajęć nauki czytania, słuchania interpretacyjnego i krytycznego zgodnie z podstawą programową. W pakiecie znajduje się także scenariusz uroczystości szkolnej z okazji Dnia Głośnego Czytania. Zapraszaliśmy klasy I – III szkół podstawowych do przyłączyły się z nami do świętowania 29 września Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i podzieliły się z nami relacjami z tych uroczystości, jak również własnymi historiami o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Prace uczniów były tworzone w zależności od poziomu:

• Klasy I rysują swoje historie
• Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów)
• Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło:

Numer 1
Zarejestrować się na www.gangslodziakow.pl/szkolneprzygody i pobrać scenariusze lekcji oraz wydarzenia szkolnego.
Numer 2
Do 24 października zorganizować w szkole lub klasie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, a następnie stworzyć wraz z uczniami nowe przygody Gangu Słodziaków.
Numer 3
Od 29.09 do 24.10.2018 roku wysłać relację z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęcia prac uczniów poprzez formularz dostępny na stronie www.gangslodziakow.pl/szkolneprzygody
W konkursie nagrodzimy 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018.

W razie pytań zapraszamy do lektury zakładki „Pytania i Odpowiedzi” oraz kontaktu z Biurem Konkursu pod numerem 780 049 662 lub adresem szkoly@gangslodziakow.pl.